an online Instagram web viewer
  • c43h8p0.n
    あ🍷
    @c43h8p0.n

Images by c43h8p0.n

’s post.
——————☯
Yaz tatiline girdik hyung.
Mutluyum, artık beni rahatsız edip işgence çektiren insanlar yok. Gün içinde, acil bir şey olmadığı süreçte odadan çıkmıyorum. Dış ortamla bağlantım, sadece sizi ziyarete gelmem. Devlet artık öğrenci parası vermiyor. Yani, beş parasız kaldım. Sanırım, bir işe başlayıp para kazanmam gerek. Ev sahibi bugün yarın gelir. Senin paranı vermek istemiyorum hyung. Kendi paramı kazanıp, kendim ödeyeceğim. 1,5 yıl oldu. Dinlenemediysen bile, uykundan bir kaç saatliğine uyanıp, yanıma gelemez misin hyung? Artık.. dayanamıyorum. Seni özlüyorum. Bir gelip, sarılsan. Söz, başka bir şey istemem.
’s post. ——————☯ Yaz tatiline girdik hyung. Mutluyum, artık beni rahatsız edip işgence çektiren insanlar yok. Gün içinde, acil bir şey olmadığı süreçte odadan çıkmıyorum. Dış ortamla bağlantım, sadece sizi ziyarete gelmem. Devlet artık öğrenci parası vermiyor. Yani, beş parasız kaldım. Sanırım, bir işe başlayıp para kazanmam gerek. Ev sahibi bugün yarın gelir. Senin paranı vermek istemiyorum hyung. Kendi paramı kazanıp, kendim ödeyeceğim. 1,5 yıl oldu. Dinlenemediysen bile, uykundan bir kaç saatliğine uyanıp, yanıma gelemez misin hyung? Artık.. dayanamıyorum. Seni özlüyorum. Bir gelip, sarılsan. Söz, başka bir şey istemem.
’s post.
——————☯
Hatırladın mı bu şekerleri hyung?
Bana sürpriz almıştın. Çünkü derslerime çalışmış, seni mutlu etmiştim. 
Şekerlerin üstüne bana güzel şeyler yazmıştın. Ne de duygulanmıştım. Bir iki tane yemiş, gerisi saklamıştım. Bak, biri şuan elimde. Üstünde, love you yazıyor. Yazı biraz akmış ama, tam okunmuyor. Ağlıyorum ya şuan, bir damla damlamış göz yaşlarımdan. Eski günlerimizi özlüyorum hyung. Seni özlüyorum. Kimsem yok. Okulda dışlanıyorum. Kimse yaklaşmıyor. Lanetliymişim ben. Yaklaşan, ölüyormuş. Siz ölmediniz ki hyung.. uyuyorsunuz.. dinleniyorsunuz.. bazenleri karanlık, malzeme odasına kapatıyorlar beni hyung.. sabah, temizlikçiler farkediyor, öyle çıkıyorum. Gece boyunca ağlıyorum orada. Korktuğum için, ya da üşüdüğüm için değil ama. Sizin için ağlıyorum. Bir kaç saniye uzaktan bile görsem sizi, yeter bana. Fotoğraflarımız da olmasa, kokunu unutmaya başladığım gibi, yüzünü de unutacağım.. yastığın hyung. Gün geçtikçe kokusu gidiyor. Kokun gidiyor. Gel, bana gözükmesen bile bir gece yat orada. Kokun gelsin yine..
’s post. ——————☯ Hatırladın mı bu şekerleri hyung? Bana sürpriz almıştın. Çünkü derslerime çalışmış, seni mutlu etmiştim. Şekerlerin üstüne bana güzel şeyler yazmıştın. Ne de duygulanmıştım. Bir iki tane yemiş, gerisi saklamıştım. Bak, biri şuan elimde. Üstünde, love you yazıyor. Yazı biraz akmış ama, tam okunmuyor. Ağlıyorum ya şuan, bir damla damlamış göz yaşlarımdan. Eski günlerimizi özlüyorum hyung. Seni özlüyorum. Kimsem yok. Okulda dışlanıyorum. Kimse yaklaşmıyor. Lanetliymişim ben. Yaklaşan, ölüyormuş. Siz ölmediniz ki hyung.. uyuyorsunuz.. dinleniyorsunuz.. bazenleri karanlık, malzeme odasına kapatıyorlar beni hyung.. sabah, temizlikçiler farkediyor, öyle çıkıyorum. Gece boyunca ağlıyorum orada. Korktuğum için, ya da üşüdüğüm için değil ama. Sizin için ağlıyorum. Bir kaç saniye uzaktan bile görsem sizi, yeter bana. Fotoğraflarımız da olmasa, kokunu unutmaya başladığım gibi, yüzünü de unutacağım.. yastığın hyung. Gün geçtikçe kokusu gidiyor. Kokun gidiyor. Gel, bana gözükmesen bile bir gece yat orada. Kokun gelsin yine..
’s post.
——————☯
Bugün, dinlenmeye gidelinden bir yıl geçişi hyung. Koskoca bir yıl oldu. Sen hâlâ dinlenemedin. O kız var ya hyung. Yanına geldi. 
Bir gece buluşma kararı almıştık. Senin kıyafetlerinden birini giymiş, komşunun bahçesinden de bir kaç güzel kokulu çiçek kopartmıştım. Şans bu ya, o caddenin bir ucunda, ben diğer ucunda. Tanıyorum onu. Sabırsızdır. Beni görünce, atladı yola. Bir araba geçiyormuş o sırada da. Korktum çok. Koştum yanına. Her yeri kan içindeydi hyung. Ambulans geldi sonra. Hatırlıyor musun, bana senin öldüğünü söyleyen doktor geldi, yine aynı şeyleri söyledi onun için. Doktor garip. Dinlenmeye gitti, gelecek diyemiyor. Öldü diyor. Herkes gidiyor hyung. Yapayalnız kaldım. Yatağımın diğer ucu, okul sıramın yanı hep boş artık. Sen daha az gelir oldun. Uyurken, yeni Chapin'ler bulmadın değil mi hyung? Eğer öyleyse, yanına geleceğim. Beni hatırlarsın görünce hemen. Şimdi, şu açık pencereden atsam kendimi, açar mısın kollarını eskisi gibi?
’s post. ——————☯ Bugün, dinlenmeye gidelinden bir yıl geçişi hyung. Koskoca bir yıl oldu. Sen hâlâ dinlenemedin. O kız var ya hyung. Yanına geldi. Bir gece buluşma kararı almıştık. Senin kıyafetlerinden birini giymiş, komşunun bahçesinden de bir kaç güzel kokulu çiçek kopartmıştım. Şans bu ya, o caddenin bir ucunda, ben diğer ucunda. Tanıyorum onu. Sabırsızdır. Beni görünce, atladı yola. Bir araba geçiyormuş o sırada da. Korktum çok. Koştum yanına. Her yeri kan içindeydi hyung. Ambulans geldi sonra. Hatırlıyor musun, bana senin öldüğünü söyleyen doktor geldi, yine aynı şeyleri söyledi onun için. Doktor garip. Dinlenmeye gitti, gelecek diyemiyor. Öldü diyor. Herkes gidiyor hyung. Yapayalnız kaldım. Yatağımın diğer ucu, okul sıramın yanı hep boş artık. Sen daha az gelir oldun. Uyurken, yeni Chapin'ler bulmadın değil mi hyung? Eğer öyleyse, yanına geleceğim. Beni hatırlarsın görünce hemen. Şimdi, şu açık pencereden atsam kendimi, açar mısın kollarını eskisi gibi?
’s post.
——————☦
İlkbahar gelmek üzere hyung.. çiçeklerimiz iyice büyümüş. Ağaçlar sakuralarla kaplandı. Şu kız vardı ya hani.. geldi yanıma yine. Seni sordu. Dinlenmeye gitti. Gelecek dedim. Okul çıkışı, bir kafeye gittik onunla. İtiraf etti bu sefer. Seviyormuş beni. Çok utandım hyung. Senden başka kimse sevmezdi beni. Konuştuk biraz. Sonra evine bıraktım onu. Gözleri ışıl ışıl parlıyor ya hyung, bugün daha bir parlaktı. Arada yanıma geliyor. Birlikte çıkıyoruz bahçeye. Arada senden bahsediyorum ona. Sonra konu yine, senin uyumana geliyor. Neden uyudu diye sordu bir gün. Hatırlıyor musun hyung? En son seni evde yatağında elinde haplarla bulmuştum. Bir de kağıt vardı yerde. Benden bahsetmiştin. Gittim demiştin. Yorulduğunu söylemiştin. Bir de, kendime iyi bakmamı, beni çok sevdiğine değinmiştin. Ambulans gelmişti sonra. Hastaneye gitmiştik. Elinde çizikler vardı. Onlara pansuman yapacaklardı herhalde. Fakat doktor bana, başın sağolsun dedi. O insanlar ölünce söylenmez miydi hyung? Sen ölmedin ki. Bak karşımdasın işte. Gülümsüyorsun. Tenin biraz soluk ama, soğuktandır o. Ben sana battaniye getireyim en iyisi diyorum. Arkama döndüğümde, sen yoksun hyung.
’s post. ——————☦ İlkbahar gelmek üzere hyung.. çiçeklerimiz iyice büyümüş. Ağaçlar sakuralarla kaplandı. Şu kız vardı ya hani.. geldi yanıma yine. Seni sordu. Dinlenmeye gitti. Gelecek dedim. Okul çıkışı, bir kafeye gittik onunla. İtiraf etti bu sefer. Seviyormuş beni. Çok utandım hyung. Senden başka kimse sevmezdi beni. Konuştuk biraz. Sonra evine bıraktım onu. Gözleri ışıl ışıl parlıyor ya hyung, bugün daha bir parlaktı. Arada yanıma geliyor. Birlikte çıkıyoruz bahçeye. Arada senden bahsediyorum ona. Sonra konu yine, senin uyumana geliyor. Neden uyudu diye sordu bir gün. Hatırlıyor musun hyung? En son seni evde yatağında elinde haplarla bulmuştum. Bir de kağıt vardı yerde. Benden bahsetmiştin. Gittim demiştin. Yorulduğunu söylemiştin. Bir de, kendime iyi bakmamı, beni çok sevdiğine değinmiştin. Ambulans gelmişti sonra. Hastaneye gitmiştik. Elinde çizikler vardı. Onlara pansuman yapacaklardı herhalde. Fakat doktor bana, başın sağolsun dedi. O insanlar ölünce söylenmez miydi hyung? Sen ölmedin ki. Bak karşımdasın işte. Gülümsüyorsun. Tenin biraz soluk ama, soğuktandır o. Ben sana battaniye getireyim en iyisi diyorum. Arkama döndüğümde, sen yoksun hyung.
’s post.
——————☦
Yağmurdan sonra ki gün, yanına geldim ya hyung, yatağın mahvolmuştu. Toprağın göçmüş, tuğlaların parçalanmıştı. 
Bir an uyandın sandım. Dinlendin. Bekledim bir kaç saat çıkmanı. Yanıma gelmeni.. mezarlık görevlisi geldi yanıma. Yağmurdan dolayı, göçmüş dedi. Anladım hâlâ gelmeyeceğini. Kızdım çok yağmura. Rahatsız etti seni hyung. Ağlaya ağlaya, toprağını düzeltmeye çalıştım hyung. Daha da beter ettim ama.. özür dilerim hyung.. bu geri dönmeni geciktirmez değil mi?
’s post. ——————☦ Yağmurdan sonra ki gün, yanına geldim ya hyung, yatağın mahvolmuştu. Toprağın göçmüş, tuğlaların parçalanmıştı. Bir an uyandın sandım. Dinlendin. Bekledim bir kaç saat çıkmanı. Yanıma gelmeni.. mezarlık görevlisi geldi yanıma. Yağmurdan dolayı, göçmüş dedi. Anladım hâlâ gelmeyeceğini. Kızdım çok yağmura. Rahatsız etti seni hyung. Ağlaya ağlaya, toprağını düzeltmeye çalıştım hyung. Daha da beter ettim ama.. özür dilerim hyung.. bu geri dönmeni geciktirmez değil mi?
’s post.
——————☦
Hyung.. dün yağmur yağdı. Busan'ı sel götürüyordu. Koşa koşa yanına geldim. Sen şimşekten korkardın hep. Orada, çiçeklerimiz koruyamaz belki sen dinlenirken. Ben yanındaydım ya, rahatça uyudun sen. Her şimşek çaktığında, daha sıkı sarıldım toprağına. Bir an hissettim seni, yanı başımda. Gülümsüyordun hyung. Gülümsemeni görmeyeli uzun zaman olmuştu. Tutamadım kendimi, yağmura gözyaşlarımı da ilave ettim. 
Eskiden mezarlıklardan çok korkardım ya, şimdi saatlerimi burada geçiriyorum. Uyanmanı bekliyorum. İki ay oldu hyung.. dinlenemedin mi hâlâ?
’s post. ——————☦ Hyung.. dün yağmur yağdı. Busan'ı sel götürüyordu. Koşa koşa yanına geldim. Sen şimşekten korkardın hep. Orada, çiçeklerimiz koruyamaz belki sen dinlenirken. Ben yanındaydım ya, rahatça uyudun sen. Her şimşek çaktığında, daha sıkı sarıldım toprağına. Bir an hissettim seni, yanı başımda. Gülümsüyordun hyung. Gülümsemeni görmeyeli uzun zaman olmuştu. Tutamadım kendimi, yağmura gözyaşlarımı da ilave ettim. Eskiden mezarlıklardan çok korkardım ya, şimdi saatlerimi burada geçiriyorum. Uyanmanı bekliyorum. İki ay oldu hyung.. dinlenemedin mi hâlâ?
’s post.
—————㊙
Bu gün bir kızla tanıştım hyung. Okulda yanıma gelip bir kağıt sıkıştırdı ellerime. Sonra da kaçtı.
Hatırlarsın belki hyung, çapraz sınıfımda, kızıl saçlı bir kız. Adını bilmiyorum fakat, gözleri her daim ışıl ışıl. Arada rahatsız oluyordun. Hep beni izliyor diye. Gel de kız ona. Beni öptüğü için, günün sonunda. Utandığımda kızardığımı söylerdin hep. Bugün domatese dönmüşüm, öyle dedi ışıl ışıl gözleri olan kız. 
Anladım sanırım, bana tutulmuş bu kız. Korkuyorum hyung. O da yorulursa eğer, o da uyur mu, senin kadar uzun?
’s post. —————㊙ Bu gün bir kızla tanıştım hyung. Okulda yanıma gelip bir kağıt sıkıştırdı ellerime. Sonra da kaçtı. Hatırlarsın belki hyung, çapraz sınıfımda, kızıl saçlı bir kız. Adını bilmiyorum fakat, gözleri her daim ışıl ışıl. Arada rahatsız oluyordun. Hep beni izliyor diye. Gel de kız ona. Beni öptüğü için, günün sonunda. Utandığımda kızardığımı söylerdin hep. Bugün domatese dönmüşüm, öyle dedi ışıl ışıl gözleri olan kız. Anladım sanırım, bana tutulmuş bu kız. Korkuyorum hyung. O da yorulursa eğer, o da uyur mu, senin kadar uzun?
’s post.
—————㊙
Hatırlıyor musun hyung, bir gün birlikte denize gitmiştik. O zaman çekmiştin denizin fotoğrafını. Ben boğuluyordum hatta. Bir çırpıda koşmuş, yanıma gelmiştin. Sudan çıkınca kızmıştın da. Yüzme bilmediğimi sana söylememiştim. Ama ben biliyordum. Ben denizin en ufukların da olsam da, sen gelir beni kurtarırdın.
’s post. —————㊙ Hatırlıyor musun hyung, bir gün birlikte denize gitmiştik. O zaman çekmiştin denizin fotoğrafını. Ben boğuluyordum hatta. Bir çırpıda koşmuş, yanıma gelmiştin. Sudan çıkınca kızmıştın da. Yüzme bilmediğimi sana söylememiştim. Ama ben biliyordum. Ben denizin en ufukların da olsam da, sen gelir beni kurtarırdın.
’s post.
—————㊙
Bir hafta oldu hyung.
Gelmeyecek misin artık?
Geceleri de gelmez oldun. Ev sahibi elektrikleri tamamen kesti. Karanlıktan mı korkuyorsun yoksa hyung? Merak etme. Senden daha parlak olmasa da bir mum yakarız. Mum ışığı ısıtmasa da senin kadar, sarılırız yine eskisi gibi birbirimize. 
Geçen gün geldim toprağına. Bir de ne göreyim, çiçeklerimiz büyümüş. Onlara iyi bakmışsın hyung, teşekkür ederim..
Sen bir uyan, ben de sana iyi bakacağım. Koruyacağım seni. Bir daha uyumana izin de vermeyeceğim. Çünkü hiç yorulmayacaksın artık.
’s post. —————㊙ Bir hafta oldu hyung. Gelmeyecek misin artık? Geceleri de gelmez oldun. Ev sahibi elektrikleri tamamen kesti. Karanlıktan mı korkuyorsun yoksa hyung? Merak etme. Senden daha parlak olmasa da bir mum yakarız. Mum ışığı ısıtmasa da senin kadar, sarılırız yine eskisi gibi birbirimize. Geçen gün geldim toprağına. Bir de ne göreyim, çiçeklerimiz büyümüş. Onlara iyi bakmışsın hyung, teşekkür ederim.. Sen bir uyan, ben de sana iyi bakacağım. Koruyacağım seni. Bir daha uyumana izin de vermeyeceğim. Çünkü hiç yorulmayacaksın artık.
’s post.
——————〽
Hyung, bugün birkaç aptal çocuk yanıma gelip, benim adıma üzüldüklerini söylediler. Nedenini sordum, gitti dediler. Gelmeyecek birdaha dediler. Kızdım çok. Kimse inanmıyor geri geleceğine. Fakat ben biliyorum, sen bir dinlen, geri gelceksin yanıma değil mi hyung? O gün geldiğinde, birlikte çıkarız herkesin karşısına.  O zaman görür herkes senin dinç hâlini. Sana kızmıyorum ben zaten. İnsanlar seni çok yordu. Biraz dinlenmeye ihtiyacın var. Uyumak sana iyi gelir. Fakat çok gecikme. Çok özlüyorum seni. Geceleri kendimi tutamayıp, birkaç damla bırakıyorum. O zamanlar seni yanımda hissediyorum. Hatta bir kere gitmeden yakaladım seni. Ağlama dedin, hemen sildim göz yaşlarımı. Sarılmak istedim sıkıca, kokunu çekmek istedim içime. Fakat kayboldun birden. Kapı çalmıştı. Korktun gittin herhalde. Kapı zilini söktüm ben korkma. Yine gel yanıma, sarılalım bu sefer.
’s post. ——————〽 Hyung, bugün birkaç aptal çocuk yanıma gelip, benim adıma üzüldüklerini söylediler. Nedenini sordum, gitti dediler. Gelmeyecek birdaha dediler. Kızdım çok. Kimse inanmıyor geri geleceğine. Fakat ben biliyorum, sen bir dinlen, geri gelceksin yanıma değil mi hyung? O gün geldiğinde, birlikte çıkarız herkesin karşısına. O zaman görür herkes senin dinç hâlini. Sana kızmıyorum ben zaten. İnsanlar seni çok yordu. Biraz dinlenmeye ihtiyacın var. Uyumak sana iyi gelir. Fakat çok gecikme. Çok özlüyorum seni. Geceleri kendimi tutamayıp, birkaç damla bırakıyorum. O zamanlar seni yanımda hissediyorum. Hatta bir kere gitmeden yakaladım seni. Ağlama dedin, hemen sildim göz yaşlarımı. Sarılmak istedim sıkıca, kokunu çekmek istedim içime. Fakat kayboldun birden. Kapı çalmıştı. Korktun gittin herhalde. Kapı zilini söktüm ben korkma. Yine gel yanıma, sarılalım bu sefer.
’s post.
——————〽
Hyung, geçici olduğunu biliyorum geri geleceksin ama. Sen rahat uyu diye toprağının başına koydum bu çiçekleri. Çok yordun kendini, uyuyorsun ya şimdi, kötü kokuyor orası. Rahatsız olma dinlenirken. Sana, senin kadar narin ve güzel çiçekler getirdim hyung. Onlara iyi bak. Sen uyanınca onları evimizde büyüteceğiz.
’s post. ——————〽 Hyung, geçici olduğunu biliyorum geri geleceksin ama. Sen rahat uyu diye toprağının başına koydum bu çiçekleri. Çok yordun kendini, uyuyorsun ya şimdi, kötü kokuyor orası. Rahatsız olma dinlenirken. Sana, senin kadar narin ve güzel çiçekler getirdim hyung. Onlara iyi bak. Sen uyanınca onları evimizde büyüteceğiz.
’s post.
———————〽
Saat  22.07
Bir Cuma akşamı.
Sen gideli tamı tamına iki gün oluyor hyung.
Öyle özledim ki seni, bir gelsen yanıma dünya ayıramaz seni benim kollarımdan.
iki gündür bekliyorum gelmeni. 
Bugün ev sahibi yine geldi hyung. Faturaları ödememişiz. Çok kızdı. Gittiğini söyledim, "Ne kadar umrumda sence?" Dedi. Korktum hyung. Çok korktum. Hani dolabında bir miktar para saklıyordun. Acil zamanlar için. Telaştan o parayı verdim hyung. Özür dilerim, çok kızmadın değil mi? Kızdıysan bile, ben bir öperim seni, geçer hemen. Fakat seni öpmem için o toprağın altından çıkman gerek hyung. Oyun oynamıyoruz ki, neden saklanıyorsun? Geceleri üşüyorum. Bu üşüme, havanın soğukluğu ya da kesilmiş elektrikler yüzünden yanmayan doğal gaz değil hyung. Yatağımın boş yanının, senin yerinin boşluğu. Beni bir çift güçlü ve sıcak kolun sarmayışı. Gel hadi hyung. Korkma, sokağın başında ki köpekleri kovdum ben. Sana yaklaşamazlar. 
Gel de o sıcak kollarının arasına al beni.
’s post. ———————〽 Saat 22.07 Bir Cuma akşamı. Sen gideli tamı tamına iki gün oluyor hyung. Öyle özledim ki seni, bir gelsen yanıma dünya ayıramaz seni benim kollarımdan. iki gündür bekliyorum gelmeni. Bugün ev sahibi yine geldi hyung. Faturaları ödememişiz. Çok kızdı. Gittiğini söyledim, "Ne kadar umrumda sence?" Dedi. Korktum hyung. Çok korktum. Hani dolabında bir miktar para saklıyordun. Acil zamanlar için. Telaştan o parayı verdim hyung. Özür dilerim, çok kızmadın değil mi? Kızdıysan bile, ben bir öperim seni, geçer hemen. Fakat seni öpmem için o toprağın altından çıkman gerek hyung. Oyun oynamıyoruz ki, neden saklanıyorsun? Geceleri üşüyorum. Bu üşüme, havanın soğukluğu ya da kesilmiş elektrikler yüzünden yanmayan doğal gaz değil hyung. Yatağımın boş yanının, senin yerinin boşluğu. Beni bir çift güçlü ve sıcak kolun sarmayışı. Gel hadi hyung. Korkma, sokağın başında ki köpekleri kovdum ben. Sana yaklaşamazlar. Gel de o sıcak kollarının arasına al beni.