an online Instagram web viewer
  • haberkuduss
    Haber Kudus
    @haberkuduss

Images by haberkuduss

Gece Batı Şeria'a da çıkan çatışmalarda Filistinli bir genç başından yaralandı

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
"ABD İSRAİL İŞGALİNE OLAN BAĞLILIĞINI KANITLADI"

Filistin Kurtuluş Örgütü İcra Komitesi Üyesi Hanan Aşravi, "ABD yönetimi kalıcı statü sorununu kaldırmaya teşebbüs ederek İsrail işgaline olan bağlılığını kanıtladı." dedi.

Aşravi, ABD'nin Filistinli mülteciler yardım ajansına yapılan yardımın yarısından fazlasının dondurulmasına ilişkin açıklamasında, ABD'nin Filistin halkının en savunmasız kesimini hedeflediğini ve mültecileri eğitim, sağlık, sığınma ve onurlu bir hayattan mahrum bıraktığını söyledi.

Açıklamanın devamında Aşravi, "ABD yönetimi, uluslararası toplum tarafından Filistinli mültecilerin haklarını korumak için kurulmuş bir ajansın kademeli olarak yok edilmesi konusunda Netanyahu'nun talimatlarını takip ediyor gibi görünüyor" diye konuştu.

Öte yandan, Filistin Kurtuluş Örgütü Heyet Başkanı Hüsam Zomlot, ABD'nin kararına ilişkin,"Filistinli mültecilerin ve çocukların gıda, sağlık ve eğitim gibi temel insani hizmetlere erişimi pazarlık çipi değildir, bilakis ABD ve Uluslararası Toplumun sorumluluğudur" dedi.

Zomlot ayrıca, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun UNRWA'yı yok etmeye çalışılmasına dikkat çekerek, "savunmasız mültecilerden yiyecek ve eğitim almak kalıcı ve kapsamlı bir barış getirmiyor " uyarısında bulundu.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
"ABD İSRAİL İŞGALİNE OLAN BAĞLILIĞINI KANITLADI" Filistin Kurtuluş Örgütü İcra Komitesi Üyesi Hanan Aşravi, "ABD yönetimi kalıcı statü sorununu kaldırmaya teşebbüs ederek İsrail işgaline olan bağlılığını kanıtladı." dedi. Aşravi, ABD'nin Filistinli mülteciler yardım ajansına yapılan yardımın yarısından fazlasının dondurulmasına ilişkin açıklamasında, ABD'nin Filistin halkının en savunmasız kesimini hedeflediğini ve mültecileri eğitim, sağlık, sığınma ve onurlu bir hayattan mahrum bıraktığını söyledi. Açıklamanın devamında Aşravi, "ABD yönetimi, uluslararası toplum tarafından Filistinli mültecilerin haklarını korumak için kurulmuş bir ajansın kademeli olarak yok edilmesi konusunda Netanyahu'nun talimatlarını takip ediyor gibi görünüyor" diye konuştu. Öte yandan, Filistin Kurtuluş Örgütü Heyet Başkanı Hüsam Zomlot, ABD'nin kararına ilişkin,"Filistinli mültecilerin ve çocukların gıda, sağlık ve eğitim gibi temel insani hizmetlere erişimi pazarlık çipi değildir, bilakis ABD ve Uluslararası Toplumun sorumluluğudur" dedi. Zomlot ayrıca, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun UNRWA'yı yok etmeye çalışılmasına dikkat çekerek, "savunmasız mültecilerden yiyecek ve eğitim almak kalıcı ve kapsamlı bir barış getirmiyor " uyarısında bulundu. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İŞGALCİ YAHUDİ YERLEŞİMCİLER FİLİSTİNLİLERE SALDIRDI

İşgalci İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın Kalkilya şehrinde yer alan Azzun beldesinde Yahudi yerleşimcilerin beldeye baskınını engellemeye çalışan Filistinlilere müdahale ettiği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalci İsrail askerleri, Kalkilya'nın Azun beldesinin girişinde toplanan Filistinlilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu. Filistinli gençler İsrail askerlerine, taş atıp, lastik yakarak karşılık verdi. Bu arada, işgal güçlerinin Azzun beldesinin girişini kapatırken, olayda birçok Filistinlinin yaralandığı aktarıldı.

Öte yandan, işgalci İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı düzenlenen gösterilere gerçek, plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulunduğu kaydedildi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını duyurduğu 6 Aralık'tan bu yana başta işgal altındaki Kudüs olmak üzere Batı Şeria'daki kentler ile Gazze sınırındaki bölgeler gösterilere sahne oluyor. İsrail güçleri bu gösterilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale ediyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İŞGALCİ YAHUDİ YERLEŞİMCİLER FİLİSTİNLİLERE SALDIRDI İşgalci İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'nın Kalkilya şehrinde yer alan Azzun beldesinde Yahudi yerleşimcilerin beldeye baskınını engellemeye çalışan Filistinlilere müdahale ettiği bildirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalci İsrail askerleri, Kalkilya'nın Azun beldesinin girişinde toplanan Filistinlilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu. Filistinli gençler İsrail askerlerine, taş atıp, lastik yakarak karşılık verdi. Bu arada, işgal güçlerinin Azzun beldesinin girişini kapatırken, olayda birçok Filistinlinin yaralandığı aktarıldı. Öte yandan, işgalci İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı düzenlenen gösterilere gerçek, plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulunduğu kaydedildi. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını duyurduğu 6 Aralık'tan bu yana başta işgal altındaki Kudüs olmak üzere Batı Şeria'daki kentler ile Gazze sınırındaki bölgeler gösterilere sahne oluyor. İsrail güçleri bu gösterilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale ediyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
''FİLİSTİN'İN ULUSLARARASI DÜZEYDE YÜRÜYECEĞİ İKİ YOL VAR'' Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı Teysir Ceradat, Filistin'in siyasi ve diplomatik eylem planı kapsamında Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Filistin Merkez Konseyinin dün aldığı kararların uygulanacağını söyledi.

AA muhabirine yaptığı açıklamada Ceradat, eylem planı kapsamında FKÖ'ye bağlı Filistin Merkez Konseyinin dün aldığı siyasi süreç için yeni bir ara bulucu bulunması, Filistin'in BM'de tam üyeliğe ulaşması ve Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) başvurulması konularını içeren kararlarının uygulanacağını ifade etti.

Ceradat, "Filistin'in uluslararası düzeyde yürüyeceği iki yol var. İlki siyasidir. Bu da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, barış süreci için ABD'nin ara buluculuğundan uzak uluslararası bir ara bulucu bulmak için harekete geçmesidir. Diğer yol ise Filistin'in yasal statüsünü yükseltmek için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) gitmektir." dedi. "Siyasi süreç için Rusya, Çin ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere büyük ülkelerin katılımıyla yeni bir uluslararası ara bulucu bulmak istediklerini" ifade eden Ceradat, "Abbas'ın sözlerine istinaden BMGK'ya Filistin tam üyelik alana kadar defalarca gitmeyi istiyoruz. Filistinliler BMGK oylamasında başarısız olmaları halinde BM Genel Kurulu'na Filistin halkına uluslararası koruma sağlamak için 'barış için birlik' maddesi çerçevesinde toplantı talebinde bulunacaktır." ifadelerini kullandı.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın bu ayın sonunda barış süreci ara buluculuğu konusunda uluslararası bir mekanizma bulmak için Arap ve Avrupa ülkeleri turuna çıkması bekleniyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
''FİLİSTİN'İN ULUSLARARASI DÜZEYDE YÜRÜYECEĞİ İKİ YOL VAR'' Filistin Dışişleri Bakan Yardımcısı Teysir Ceradat, Filistin'in siyasi ve diplomatik eylem planı kapsamında Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Filistin Merkez Konseyinin dün aldığı kararların uygulanacağını söyledi. AA muhabirine yaptığı açıklamada Ceradat, eylem planı kapsamında FKÖ'ye bağlı Filistin Merkez Konseyinin dün aldığı siyasi süreç için yeni bir ara bulucu bulunması, Filistin'in BM'de tam üyeliğe ulaşması ve Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) başvurulması konularını içeren kararlarının uygulanacağını ifade etti. Ceradat, "Filistin'in uluslararası düzeyde yürüyeceği iki yol var. İlki siyasidir. Bu da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, barış süreci için ABD'nin ara buluculuğundan uzak uluslararası bir ara bulucu bulmak için harekete geçmesidir. Diğer yol ise Filistin'in yasal statüsünü yükseltmek için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) gitmektir." dedi. "Siyasi süreç için Rusya, Çin ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere büyük ülkelerin katılımıyla yeni bir uluslararası ara bulucu bulmak istediklerini" ifade eden Ceradat, "Abbas'ın sözlerine istinaden BMGK'ya Filistin tam üyelik alana kadar defalarca gitmeyi istiyoruz. Filistinliler BMGK oylamasında başarısız olmaları halinde BM Genel Kurulu'na Filistin halkına uluslararası koruma sağlamak için 'barış için birlik' maddesi çerçevesinde toplantı talebinde bulunacaktır." ifadelerini kullandı. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın bu ayın sonunda barış süreci ara buluculuğu konusunda uluslararası bir mekanizma bulmak için Arap ve Avrupa ülkeleri turuna çıkması bekleniyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İSRAİL BATI ŞERİA VE GAZZE'DEKİ GÖSTERİLERE MÜDAHALE ETTİ

İşgalci İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı düzenlenen gösterilere gerçek, plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulunduğu bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalci İsrail askerleri, Beytullahim'in yakınlarındaki Tugu beldesinin girişinde toplanan Filistinli göstericilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu. Filistinli gençler İsrail askerlerine, taş atıp, lastik yakarak karşılık verdi.

İşgal askerleri ayrıca Gazze'deki Şucaiyye Mahallesi ile Beric Mülteci Kampı'nın doğusunda Filistinlilere gerçek mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Filistinliler İsrail askerlerine taşlarla karşılık verdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını duyurduğu 6 Aralık'tan bu yana başta işgal altındaki  Kudüs olmak üzere Batı Şeria'daki kentler ile Gazze sınırındaki bölgeler gösterilere sahne oluyor. İsrail güçleri bu gösterilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale ediyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İSRAİL BATI ŞERİA VE GAZZE'DEKİ GÖSTERİLERE MÜDAHALE ETTİ İşgalci İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı düzenlenen gösterilere gerçek, plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulunduğu bildirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalci İsrail askerleri, Beytullahim'in yakınlarındaki Tugu beldesinin girişinde toplanan Filistinli göstericilere plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu. Filistinli gençler İsrail askerlerine, taş atıp, lastik yakarak karşılık verdi. İşgal askerleri ayrıca Gazze'deki Şucaiyye Mahallesi ile Beric Mülteci Kampı'nın doğusunda Filistinlilere gerçek mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Filistinliler İsrail askerlerine taşlarla karşılık verdi. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını duyurduğu 6 Aralık'tan bu yana başta işgal altındaki Kudüs olmak üzere Batı Şeria'daki kentler ile Gazze sınırındaki bölgeler gösterilere sahne oluyor. İsrail güçleri bu gösterilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermilerle müdahale ediyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
CUNEYDİ:''FOTOĞRAFTA KİMİN KORKTUĞU ORTADA'' Filistin'de, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından çıkan olaylarda çok sayıda İsrail askeri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla adeta Kudüs direnişinin sembolü haline gelen 16 yaşındaki Fevzi el-Cuneydi, "Hapishaneden çıktıktan sonra meşhur olan bu fotoğrafımı gördüm. Bana gazeteciler ve insanlar 'Bu kadar silahlı asker seni yakalamış, hiç korkmadın mı?' diye sordular. Onlara 'Hayır hiç korkmadım, fotoğrafta kimin korktuğu ortada.' dedim." dedi.

Esenler Belediyesi tarafından Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde "Kudüs'ün Kahraman Gençleri" programı düzenlendi.

Etkinliğe Fevzi el-Cuneydi, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Mirasımız Derneği Başkanı Muhammet Demirci, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşan Cuneydi, Türkiye'ye gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, Türkiye'nin kendileri için ikinci vatan olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Filistin davasına sahip çıktığı için Filistin halkı adına teşekkür eden Cuneydi, "Erdoğan'ı çok çok seviyoruz. Dün Sultan Abdülhamid'in gösterdiği cesaret ve kahramanlıkla bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği cesaret ve kahramanlık benziyor. Türkiye'nin Filistin konusundaki duruşunu hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağınız. Bize cesaret verdiniz." diye konuştu.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
CUNEYDİ:''FOTOĞRAFTA KİMİN KORKTUĞU ORTADA'' Filistin'de, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından çıkan olaylarda çok sayıda İsrail askeri tarafından gözleri bağlı şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla adeta Kudüs direnişinin sembolü haline gelen 16 yaşındaki Fevzi el-Cuneydi, "Hapishaneden çıktıktan sonra meşhur olan bu fotoğrafımı gördüm. Bana gazeteciler ve insanlar 'Bu kadar silahlı asker seni yakalamış, hiç korkmadın mı?' diye sordular. Onlara 'Hayır hiç korkmadım, fotoğrafta kimin korktuğu ortada.' dedim." dedi. Esenler Belediyesi tarafından Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde "Kudüs'ün Kahraman Gençleri" programı düzenlendi. Etkinliğe Fevzi el-Cuneydi, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Mirasımız Derneği Başkanı Muhammet Demirci, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Cuneydi, Türkiye'ye gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, Türkiye'nin kendileri için ikinci vatan olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Filistin davasına sahip çıktığı için Filistin halkı adına teşekkür eden Cuneydi, "Erdoğan'ı çok çok seviyoruz. Dün Sultan Abdülhamid'in gösterdiği cesaret ve kahramanlıkla bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği cesaret ve kahramanlık benziyor. Türkiye'nin Filistin konusundaki duruşunu hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağınız. Bize cesaret verdiniz." diye konuştu. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
ÜRDÜN'DEN İSRAİL'E ''MESCİD-İ AKSA'' TEPKİSİ  Ürdün, İsrail'in, Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden Harem-i Şerif’teki restorasyon çalışmalarını durdurmasını istemesini ve emre uymayanları gözaltına almakla tehdit etmesini kınadı.

Ürdün resmi haber ajansı PETRA'nın haberine göre, Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumeni, yaptığı yazıl açıklamada, Mescid-i Aksa'daki tüm işlerin, uluslararası kanunlar gereğince Ürdün Vakıflar ve İslami İşler Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin sorumluluğunda olduğunu ve İsrail yönetiminin Aksa'daki bakım ve restorasyonla hiçbir alakasının bulunmadığını kaydetti.

Mumeni, ülkesinin bu tür tahrik edici provokatif eylemleri tamamen kınadığını ve reddettiğini, Kudüs'te Müslümanlara ve Hristiyanlara ait kutsalları savunma sorumluluklarını yerine getirme konusundaki kararlılığını vurguladı.

Mescid-i Aksa ve Kudüs vakıfları üzerindeki resmi himaye yetkisi Ürdün Vakıflar ve İslami İşler Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresi'nin elinde bulunuyor.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail polisinin Mescid-i Aksa İmar Bürosuna, Kubbetu’s Sahra ve Kıble Mescidi olmak üzere Mescid-i Aksa’nın herhangi bir alanında restorasyon çalışmasının “yasak olduğu” yönündeki kararını tebliğ ettiğini belirtmişti.

İşgalci İsrail polisinin mozaik çalışmaları ve ahşap tavan çalışmalarını da yasakladığını belirten Dibs, yasak kararına rağmen herhangi bir işçinin Mescid-i Aksa’da restorasyona kalkışması durumunda polisin, "İmar Bürosu Müdür Yardımcısı Mühendis Taha Uveyde’yi gözaltına alacağını" da kendilerine ilettiğini aktarmıştı.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
ÜRDÜN'DEN İSRAİL'E ''MESCİD-İ AKSA'' TEPKİSİ Ürdün, İsrail'in, Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden Harem-i Şerif’teki restorasyon çalışmalarını durdurmasını istemesini ve emre uymayanları gözaltına almakla tehdit etmesini kınadı. Ürdün resmi haber ajansı PETRA'nın haberine göre, Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumeni, yaptığı yazıl açıklamada, Mescid-i Aksa'daki tüm işlerin, uluslararası kanunlar gereğince Ürdün Vakıflar ve İslami İşler Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin sorumluluğunda olduğunu ve İsrail yönetiminin Aksa'daki bakım ve restorasyonla hiçbir alakasının bulunmadığını kaydetti. Mumeni, ülkesinin bu tür tahrik edici provokatif eylemleri tamamen kınadığını ve reddettiğini, Kudüs'te Müslümanlara ve Hristiyanlara ait kutsalları savunma sorumluluklarını yerine getirme konusundaki kararlılığını vurguladı. Mescid-i Aksa ve Kudüs vakıfları üzerindeki resmi himaye yetkisi Ürdün Vakıflar ve İslami İşler Bakanlığına bağlı Kudüs İslami Vakıflar İdaresi'nin elinde bulunuyor. Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail polisinin Mescid-i Aksa İmar Bürosuna, Kubbetu’s Sahra ve Kıble Mescidi olmak üzere Mescid-i Aksa’nın herhangi bir alanında restorasyon çalışmasının “yasak olduğu” yönündeki kararını tebliğ ettiğini belirtmişti. İşgalci İsrail polisinin mozaik çalışmaları ve ahşap tavan çalışmalarını da yasakladığını belirten Dibs, yasak kararına rağmen herhangi bir işçinin Mescid-i Aksa’da restorasyona kalkışması durumunda polisin, "İmar Bürosu Müdür Yardımcısı Mühendis Taha Uveyde’yi gözaltına alacağını" da kendilerine ilettiğini aktarmıştı. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
ABD FİLİSTİN'E VERİLECEK 65 MİLYON DOLARLIK YARDIMI ASKIYA ALDI

ABD Dışişleri Bakanlığı, Filistin'e verilecek 125 milyon dolarlık yardımın 65 milyon dolarlık bölümünü "tekrar gözden geçirmek üzere" askıya aldığını açıkladı.

Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın toplantısında konuya ilişkin açıklama yaptı.

Nauert, "ABD, tekrar gözden geçirmek üzere Filistin'e verilecek 65 milyon dolarlık yardımı askıya aldı." ifadesini kullandı. "ABD olarak bazı değişikliklerin yapılmasını bekliyoruz"
Yardımın askıya alındığını ve iptal edilmediğini bildiren Nauert, "ABD olarak bazı değişikliklerin yapılmasını bekliyoruz." dedi. 
Nauert, 65 milyon dolarlık yardımın askıya alındığını ancak 60 milyon dolarlık yardımın ise Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) verileceğini belirtti.

Sözcü Nauert, Donald Trump yönetiminin aldığı bu kararın BM'de yapılan Kudüs oylamasıyla alakalı olmadığını söyledi.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
ABD FİLİSTİN'E VERİLECEK 65 MİLYON DOLARLIK YARDIMI ASKIYA ALDI ABD Dışişleri Bakanlığı, Filistin'e verilecek 125 milyon dolarlık yardımın 65 milyon dolarlık bölümünü "tekrar gözden geçirmek üzere" askıya aldığını açıkladı. Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın toplantısında konuya ilişkin açıklama yaptı. Nauert, "ABD, tekrar gözden geçirmek üzere Filistin'e verilecek 65 milyon dolarlık yardımı askıya aldı." ifadesini kullandı. "ABD olarak bazı değişikliklerin yapılmasını bekliyoruz" Yardımın askıya alındığını ve iptal edilmediğini bildiren Nauert, "ABD olarak bazı değişikliklerin yapılmasını bekliyoruz." dedi. Nauert, 65 milyon dolarlık yardımın askıya alındığını ancak 60 milyon dolarlık yardımın ise Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) verileceğini belirtti. Sözcü Nauert, Donald Trump yönetiminin aldığı bu kararın BM'de yapılan Kudüs oylamasıyla alakalı olmadığını söyledi. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
74 Fanatik Yahudi yerleşimci İşgalci İsrail polisi koruması altında Mescid-i Aksa'yı bastı

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
TRUMP'IN FİLİSTİNLİ MÜLTECİLERE ''YARDIMLARI KESME'' TEHDİDİ

Filistinli siyasi uzmanlar, ABD'nin Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) yardımları kesme tehdidiyle, kurumu işlevsiz hale getirerek, Filistin meselesi ile mülteciler sorununu tasfiye etmeye çalıştığını belirtiyor.

Filistinli mülteciler de Washington yönetiminin bu planı hayata geçirmesi ve bu açığın diğer ülkelerce kapatılmadığı durumda mültecilerin yaşam şartlarının doğrudan etkileneceğini ifade ediyor.

Uzmanlar, ABD'nin, UNRWA ve Filistin yönetimine yönelik tehditlerini, UNRWA'nın çeşitli alanlarda üstlendiği rolü devre dışı bıraktırmayı hedefleyen "siyasi şantaj" olarak yorumluyor. - "Trump baskı ve şantaj yapıyor"

Batı Şeria'da yayımlanan El-Eyyam gazetesi yazarlarından Talal Avkel, ABD'nin bazen UNRWA'yı bazen de Filistin yönetimini tehdit ederek, "birtakım çözümleri dayatmak için baskı ve şantaj yöntemini kullandığını" savundu. "Washington yönetimi, izlediği siyaset ve yardımları kesme tehdidiyle mülteciler sorununu tasfiye etmeye ve UNRWA'yı işlevsiz hale getirmeye çalışıyor." diyen Avkel, "ABD'nin büyük planları var, yardımları durdurma kararının ardından Yahudi devletini tanımaya ve Filistinlilerin dönüş hakkını ellerinden almaya kadar birçok yola tevessül edecektir." değerlendirmesinde bulundu.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
TRUMP'IN FİLİSTİNLİ MÜLTECİLERE ''YARDIMLARI KESME'' TEHDİDİ Filistinli siyasi uzmanlar, ABD'nin Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) yardımları kesme tehdidiyle, kurumu işlevsiz hale getirerek, Filistin meselesi ile mülteciler sorununu tasfiye etmeye çalıştığını belirtiyor. Filistinli mülteciler de Washington yönetiminin bu planı hayata geçirmesi ve bu açığın diğer ülkelerce kapatılmadığı durumda mültecilerin yaşam şartlarının doğrudan etkileneceğini ifade ediyor. Uzmanlar, ABD'nin, UNRWA ve Filistin yönetimine yönelik tehditlerini, UNRWA'nın çeşitli alanlarda üstlendiği rolü devre dışı bıraktırmayı hedefleyen "siyasi şantaj" olarak yorumluyor. - "Trump baskı ve şantaj yapıyor" Batı Şeria'da yayımlanan El-Eyyam gazetesi yazarlarından Talal Avkel, ABD'nin bazen UNRWA'yı bazen de Filistin yönetimini tehdit ederek, "birtakım çözümleri dayatmak için baskı ve şantaj yöntemini kullandığını" savundu. "Washington yönetimi, izlediği siyaset ve yardımları kesme tehdidiyle mülteciler sorununu tasfiye etmeye ve UNRWA'yı işlevsiz hale getirmeye çalışıyor." diyen Avkel, "ABD'nin büyük planları var, yardımları durdurma kararının ardından Yahudi devletini tanımaya ve Filistinlilerin dönüş hakkını ellerinden almaya kadar birçok yola tevessül edecektir." değerlendirmesinde bulundu. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İŞGAL ASKERLERİ 11 FİLİSTİNLİYİ GÖZALTINA ALDI

İşgalci İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde gece düzenlenen operasyonlarda,sözde  3'ü "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla olmak üzere 11 Filistinli gözaltına alındı.

Açıklamada, İsrail askerlerinin operasyon sırasında Batı Şeria'nın Ramallah kentine bağlı Silvad beldesinde de bir silah ele geçirdiği iddia edildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve  Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail işgal güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. 
İsrail hapishanelerinde 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İŞGAL ASKERLERİ 11 FİLİSTİNLİYİ GÖZALTINA ALDI İşgalci İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde gece düzenlenen operasyonlarda,sözde 3'ü "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla olmak üzere 11 Filistinli gözaltına alındı. Açıklamada, İsrail askerlerinin operasyon sırasında Batı Şeria'nın Ramallah kentine bağlı Silvad beldesinde de bir silah ele geçirdiği iddia edildi. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail işgal güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. İsrail hapishanelerinde 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
FİLİSTİNLİ GRUPLARDAN MERKEZ KONSEYİ BİLDİRGESİNE ELEŞTİRİ

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) yöneticilerinden Ömer Şehade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FHKC, Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC), Fida Partisi ile Ulusal Girişim Hareketinin bildirgeyle ilgili bazı eleştirilerinin olduğunu söyledi.

Bildirgede açık ve net bir dil kullanılmadığını belirten Şehade, bu metnin açıklandığı atmosferin özellikle Filistin meselesinde yaşanan krizle ilgili kullanılan ifadelerdeki üstü kapalılığa yansıdığına dikkati çekerek, "Oslo Anlaşması'nı sonlandırma, İsrail'i tanımaktan vazgeçme, güvenlik koordinasyonunu ve ekonomik bağlılığı sonlandırma konusunda net bir karar alınmadı." dedi. "FKÖ Yürütme Kurulundan alınan kararları uygulamasını istemek, bu kararların dönüp dolaşıp yeniden Merkez Konseyinin önüne gelmesi korkusunu doğuruyor." ifadesini kullanan Şehade, FKÖ yöneticilerinin, hala müzakere masasına dönmeyi ve ABD'nin de görüşmelere yeniden başlamasında rol oynamasını umut ettiğini savundu.

FKÖ Merkez Konseyinin Ramallah'ta iki gün süren 28. dönem toplantılarının sonuç bildirgesinde, FKÖ Yürütme Kurulundan İsrail'i tanıma konusunu askıya alması istenmişti.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
FİLİSTİNLİ GRUPLARDAN MERKEZ KONSEYİ BİLDİRGESİNE ELEŞTİRİ Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) yöneticilerinden Ömer Şehade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FHKC, Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC), Fida Partisi ile Ulusal Girişim Hareketinin bildirgeyle ilgili bazı eleştirilerinin olduğunu söyledi. Bildirgede açık ve net bir dil kullanılmadığını belirten Şehade, bu metnin açıklandığı atmosferin özellikle Filistin meselesinde yaşanan krizle ilgili kullanılan ifadelerdeki üstü kapalılığa yansıdığına dikkati çekerek, "Oslo Anlaşması'nı sonlandırma, İsrail'i tanımaktan vazgeçme, güvenlik koordinasyonunu ve ekonomik bağlılığı sonlandırma konusunda net bir karar alınmadı." dedi. "FKÖ Yürütme Kurulundan alınan kararları uygulamasını istemek, bu kararların dönüp dolaşıp yeniden Merkez Konseyinin önüne gelmesi korkusunu doğuruyor." ifadesini kullanan Şehade, FKÖ yöneticilerinin, hala müzakere masasına dönmeyi ve ABD'nin de görüşmelere yeniden başlamasında rol oynamasını umut ettiğini savundu. FKÖ Merkez Konseyinin Ramallah'ta iki gün süren 28. dönem toplantılarının sonuç bildirgesinde, FKÖ Yürütme Kurulundan İsrail'i tanıma konusunu askıya alması istenmişti. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İSRAİL'İN YENİ PLANI ORTAYA ÇIKTI

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberinde, İsrail'i Ürdün'e, oradan da Irak ve Suudi Arabistan'a bağlayacak demiryolu projesi için ilk adımın, İsrail Parlamentosu Knesset'te onaylanan 2019 bütçesine söz konusu hat için 4,5 milyon dolar tahsis edilmesini içeren bir madde konulmasıyla atıldığı öne sürüldü.

Haberde, projenin ilk kısmının Bisan kentinde (İsrail'in kuzeyi) demiryolu istasyonunun açılması ve hattın oradan Ürdün sınırındaki Şeyh Hüseyin Sınır Kapısı'na iletilmesinden oluştuğu belirtildi. İsrail'in halihazırda Irak, Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkelerine Ürdün üzerinden mal sevkiyatı yaptığı aktarılan haberde, İsrail ile anlaşmaya varmaları durumunda demiryolu hattının Irak ve Suudi Arabistan'a kadar uzatılabileceği kaydedildi.

Hattın İsrail sınırlarındaki uzunluğunun 15 kilometre olacağı ve köprü ile tünelleri kapsayacağı kaydedilen haberde, demiryoluyla hem yolcu hem de yük taşımacılığı yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

İsrail'in, Körfez ülkeleri ile Irak'ın dışarıya ihraç ettiği malların İsrail limanları üzerinden nakliyatının yapılması için El-Celil bölgesinde ticari sınır kapısı açacağı duyuruldu.

Söz konusu Arap ülkeleri arasında sadece Ürdün'ün, (1994'te iki devlet arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda) İsrail'le bağlantısı bulunuyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İSRAİL'İN YENİ PLANI ORTAYA ÇIKTI Yedioth Ahronoth gazetesinin haberinde, İsrail'i Ürdün'e, oradan da Irak ve Suudi Arabistan'a bağlayacak demiryolu projesi için ilk adımın, İsrail Parlamentosu Knesset'te onaylanan 2019 bütçesine söz konusu hat için 4,5 milyon dolar tahsis edilmesini içeren bir madde konulmasıyla atıldığı öne sürüldü. Haberde, projenin ilk kısmının Bisan kentinde (İsrail'in kuzeyi) demiryolu istasyonunun açılması ve hattın oradan Ürdün sınırındaki Şeyh Hüseyin Sınır Kapısı'na iletilmesinden oluştuğu belirtildi. İsrail'in halihazırda Irak, Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkelerine Ürdün üzerinden mal sevkiyatı yaptığı aktarılan haberde, İsrail ile anlaşmaya varmaları durumunda demiryolu hattının Irak ve Suudi Arabistan'a kadar uzatılabileceği kaydedildi. Hattın İsrail sınırlarındaki uzunluğunun 15 kilometre olacağı ve köprü ile tünelleri kapsayacağı kaydedilen haberde, demiryoluyla hem yolcu hem de yük taşımacılığı yapılacağı bilgisi paylaşıldı. İsrail'in, Körfez ülkeleri ile Irak'ın dışarıya ihraç ettiği malların İsrail limanları üzerinden nakliyatının yapılması için El-Celil bölgesinde ticari sınır kapısı açacağı duyuruldu. Söz konusu Arap ülkeleri arasında sadece Ürdün'ün, (1994'te iki devlet arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda) İsrail'le bağlantısı bulunuyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
KUDÜS DİRENİŞİNİN SEMBOLÜ FİLİSTİNLİ CUNEYDİ TÜRKİYE'YE GELDİ

Filistin'de ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından çıkan olaylarda direnişin sembolü olan Fevzi el-Cuneydi, Türkiye'ye geldi.

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği 3 günlük etkinliğe katılmak üzere Ürdün'ün başkenti Amman'dan tarifeli uçakla İstanbul'a gelen 16 yaşındaki Cuneydi ile babası Muhammed el-Cuneydi'yi Atatürk Havalimanı'nda belediye yetkilileri karşıladı.

Baba Cuneydi'nin yürüme problemi yaşadığı ve bu nedenle yürüyüş sandalyesi kullandığı görüldü.

Cuneydi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yolculuğunun çok güzel geçtiğini ifade ederek, kendisini İstanbul'a davet edenlere teşekkür etti.

Türkiye'ye ilk kez geldiğini dile getiren Cuneydi, Filistin davasını sürekli savunan Türk halkını çok sevdiğini belirtti.

Cuneydi, gözaltı sürecinde Türkiye'de kendisi için yapılanları göremediğine dikkati çekerek, "İsrail beni tutukladığında hapse götürdü. Hapisteyken hiçbir şey göremedik. Bütün elektronik cihazları, telefon ve televizyonları yasakladılar. Oradayken hiçbir şey göremedim. Sadece bir televizyon vardı ve sadece belirli kanallar vardı. O kanallardan hiçbir şeyi takip edemedik. İsrail, bu davranışları bilerek yaptı. Meşhur fotoğrafımı hapishaneden çıktıktan sonra görebildim." dedi.

Serbest bırakıldığında Türkiye'nin yanında durduğunu gördüğünü ve çok mutlu olduğunu kaydeden Cuneydi, şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanımda durduğunu gördüm, öğrendim. Hatta röportaj ile bazı programlarını takip ettim. Açıkçası çok mutlu oldum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Biz, Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz. Allah ondan razı olsun. Türk halkını da çok seviyoruz. Türk halkına, Filistin davasının yanında yer aldığı için ayrıca teşekkür ediyoruz." Cuneydi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecekleri için çok mutlu olduğunu da söyledi.

Ailesinin de Erdoğan'ı çok sevdiğini vurgulayan Cuneydi, "Onunla ve Sayın Başbakanımızla görüşebileceğim için ayrıca çok mutluyum, gururluyum. Onlarla görüşmeyi heyecanla bekliyorum." ifadelerini kullandı. "Kolum ve omzum hala acıyor"

Sağlık durumuyla ilgili bir soruyu da cevaplandıran Cu
KUDÜS DİRENİŞİNİN SEMBOLÜ FİLİSTİNLİ CUNEYDİ TÜRKİYE'YE GELDİ Filistin'de ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından çıkan olaylarda direnişin sembolü olan Fevzi el-Cuneydi, Türkiye'ye geldi. Esenler Belediyesi'nin düzenlediği 3 günlük etkinliğe katılmak üzere Ürdün'ün başkenti Amman'dan tarifeli uçakla İstanbul'a gelen 16 yaşındaki Cuneydi ile babası Muhammed el-Cuneydi'yi Atatürk Havalimanı'nda belediye yetkilileri karşıladı. Baba Cuneydi'nin yürüme problemi yaşadığı ve bu nedenle yürüyüş sandalyesi kullandığı görüldü. Cuneydi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yolculuğunun çok güzel geçtiğini ifade ederek, kendisini İstanbul'a davet edenlere teşekkür etti. Türkiye'ye ilk kez geldiğini dile getiren Cuneydi, Filistin davasını sürekli savunan Türk halkını çok sevdiğini belirtti. Cuneydi, gözaltı sürecinde Türkiye'de kendisi için yapılanları göremediğine dikkati çekerek, "İsrail beni tutukladığında hapse götürdü. Hapisteyken hiçbir şey göremedik. Bütün elektronik cihazları, telefon ve televizyonları yasakladılar. Oradayken hiçbir şey göremedim. Sadece bir televizyon vardı ve sadece belirli kanallar vardı. O kanallardan hiçbir şeyi takip edemedik. İsrail, bu davranışları bilerek yaptı. Meşhur fotoğrafımı hapishaneden çıktıktan sonra görebildim." dedi. Serbest bırakıldığında Türkiye'nin yanında durduğunu gördüğünü ve çok mutlu olduğunu kaydeden Cuneydi, şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanımda durduğunu gördüm, öğrendim. Hatta röportaj ile bazı programlarını takip ettim. Açıkçası çok mutlu oldum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Biz, Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz. Allah ondan razı olsun. Türk halkını da çok seviyoruz. Türk halkına, Filistin davasının yanında yer aldığı için ayrıca teşekkür ediyoruz." Cuneydi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecekleri için çok mutlu olduğunu da söyledi. Ailesinin de Erdoğan'ı çok sevdiğini vurgulayan Cuneydi, "Onunla ve Sayın Başbakanımızla görüşebileceğim için ayrıca çok mutluyum, gururluyum. Onlarla görüşmeyi heyecanla bekliyorum." ifadelerini kullandı. "Kolum ve omzum hala acıyor" Sağlık durumuyla ilgili bir soruyu da cevaplandıran Cu