an online Instagram web viewer
  • haberkuduss
    Haber Kudus
    @haberkuduss

Images by haberkuduss

FRANSIZ BELEDİYE BAŞKANI FİLİSTİNLİ TUTUKLULARI ZİYARET EDECEK

Fransa'nın başkenti Paris'in banliyölerinden Gennevilliers'in Belediye Başkanı Patrice Leclerc, tüm yasak iddialarına rağmen İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluları ziyaret edeceklerini söyledi.

Aralarında belediye başkanı ve parlamenterlerin de olduğu 7 kişilik grupla yarın İsrail'e gidecek Leclerc, ziyaretten önce AA muhabirinin sorularını yanıtladı. 
Leclerc, amaçlarının işgalci İsrail hapishanelerinde tutuklu Filistin'in El Fetih hareketinin liderlerinden Mervan Barguti ve daha önce Fransa'da yaşamış Filistinli Salah Hamouri ile görüşmek olduğunu dile getirdi.

İsrail ve Filistin'e 5 gün sürecek ziyaretlerini bir takım iddialara rağmen iptal etmediklerini de vurgulayan Leclerc, "Fransız basınında İsrail'e girişimizin yasaklandığına dair haberler var ancak buna ilişkin elimize ulaşan bir şey yok." dedi.

Leclerc, İsrail'e girişlerinde şimdilik bir engel olmadığını ancak yetkililerin girişlerini son anda yasaklayabileceğini vurguladı.

İşgalci İsrail hapishanelerinde tutuklu Filistinlilerin durumu hakkında bilgi almak için çeşitli temaslarda da bulunacaklarına dikkati çeken Leclerc, şunları söyledi: "İsrail hükümeti yeni yasasını yürürlüğe sokmaya çalışıyor. Bu yeni yasa İsrail'de insanların ifade özgürlüğünü kısıtlıyor. Bu da İsrail hükümeti gibi düşünmeyen insanları, İsrail vatandaşlarıyla konuşmayı ve Filistin'e gitmeyi engellemek anlamına geliyor. Yapılan bu davranış insanların özgürlüklerini kısıtlıyor. Güç kaybeden İsrail hükümeti insanları nedenlerini belirtmeden hapis cezasına çarptırıyor." Barguti ve Hamouri'nin haksız şekilde cezaevine atıldıklarına inandıkları için kendileriyle görüşmek istediklerini ifade eden Leclerc, onların serbest kalması için seferber olunması gerektiğini dile getirdi.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
FRANSIZ BELEDİYE BAŞKANI FİLİSTİNLİ TUTUKLULARI ZİYARET EDECEK Fransa'nın başkenti Paris'in banliyölerinden Gennevilliers'in Belediye Başkanı Patrice Leclerc, tüm yasak iddialarına rağmen İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluları ziyaret edeceklerini söyledi. Aralarında belediye başkanı ve parlamenterlerin de olduğu 7 kişilik grupla yarın İsrail'e gidecek Leclerc, ziyaretten önce AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Leclerc, amaçlarının işgalci İsrail hapishanelerinde tutuklu Filistin'in El Fetih hareketinin liderlerinden Mervan Barguti ve daha önce Fransa'da yaşamış Filistinli Salah Hamouri ile görüşmek olduğunu dile getirdi. İsrail ve Filistin'e 5 gün sürecek ziyaretlerini bir takım iddialara rağmen iptal etmediklerini de vurgulayan Leclerc, "Fransız basınında İsrail'e girişimizin yasaklandığına dair haberler var ancak buna ilişkin elimize ulaşan bir şey yok." dedi. Leclerc, İsrail'e girişlerinde şimdilik bir engel olmadığını ancak yetkililerin girişlerini son anda yasaklayabileceğini vurguladı. İşgalci İsrail hapishanelerinde tutuklu Filistinlilerin durumu hakkında bilgi almak için çeşitli temaslarda da bulunacaklarına dikkati çeken Leclerc, şunları söyledi: "İsrail hükümeti yeni yasasını yürürlüğe sokmaya çalışıyor. Bu yeni yasa İsrail'de insanların ifade özgürlüğünü kısıtlıyor. Bu da İsrail hükümeti gibi düşünmeyen insanları, İsrail vatandaşlarıyla konuşmayı ve Filistin'e gitmeyi engellemek anlamına geliyor. Yapılan bu davranış insanların özgürlüklerini kısıtlıyor. Güç kaybeden İsrail hükümeti insanları nedenlerini belirtmeden hapis cezasına çarptırıyor." Barguti ve Hamouri'nin haksız şekilde cezaevine atıldıklarına inandıkları için kendileriyle görüşmek istediklerini ifade eden Leclerc, onların serbest kalması için seferber olunması gerektiğini dile getirdi. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İSRAİL FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARI GÖZALTINA ALMAYA DEVAM EDİYOR

İşgalci İsrail askerleri işgal altındaki Kudüs'ün et-Tur kasabasında Filistinliler yönelik baskınlar düzenlediği bildirildi. Baskınlar sonucu işgal kuvvetlerinin 2 Filistinli çocuğu gözaltına aldığı belirtildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalci İsrail askerlerinin Kudüs'ün et-Tur kasabasında baskınlar düzenleyerek 11 yaşında 2 Filistinli çocuğu gözaltına aldığı kaydedildi.

Öte yandan, işgal güçleri dün "taş attığı" gerekçesiyle 13 yaşındaki Filistinli Muhammed Şevki'yi darp ederek daha sonra gözaltına almıştı.

İşgalci İsrail makamları son dönemde "taş attılar" veya "Molotof kokteyli" attılar gerekçelerini ileri sürerek Filistinli çocukları gözaltına alıyor. 
@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İSRAİL FİLİSTİNLİ ÇOCUKLARI GÖZALTINA ALMAYA DEVAM EDİYOR İşgalci İsrail askerleri işgal altındaki Kudüs'ün et-Tur kasabasında Filistinliler yönelik baskınlar düzenlediği bildirildi. Baskınlar sonucu işgal kuvvetlerinin 2 Filistinli çocuğu gözaltına aldığı belirtildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgalci İsrail askerlerinin Kudüs'ün et-Tur kasabasında baskınlar düzenleyerek 11 yaşında 2 Filistinli çocuğu gözaltına aldığı kaydedildi. Öte yandan, işgal güçleri dün "taş attığı" gerekçesiyle 13 yaşındaki Filistinli Muhammed Şevki'yi darp ederek daha sonra gözaltına almıştı. İşgalci İsrail makamları son dönemde "taş attılar" veya "Molotof kokteyli" attılar gerekçelerini ileri sürerek Filistinli çocukları gözaltına alıyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İSRAİL DOĞU KUDÜS'TEN 320 FİLİSTİNLİYİ SINIR DIŞI EDECEK!

İşgalci İsrail'in Doğu Kudüs'ten 320 Filistinliyi sınır dışı etmek istediği öğrenildi.

İsrail işgal makamlarının "Sivil İdaresi", dün öğleden sonra işgal altındaki Kudüs'ün doğusundaki Dağ Kapısı site sakinlerine yaşadıkları yerden sürüleceklerini bildirdi.

Dağ Kapısı'nın sözcülerinden Atallah, işgal kuvvetlerinin de eşlik ettiği Sivil Yönetim ekiplerinin, Filistinlilere bir hafta içinde sınır dışı etme emri verdiğini söyledi.

Bir çiftçi Kudüs Basına yaptığı açıklamada, işgalci İsrail'in 320 kişiyi bilinmeyen bölgelere sınır dışı etmek suretiyle yerleşim yerlerini imha etmek istediklerini aktardı.

Dağ Kapısı sitesinde 58 ev (mobil) bulunduğu ve 100'den fazla hayvan yetiştirmek için tesisin olduğu belirtildi.

Bu ani karardan şikayetçi olan bir çiftçi de "Böyle ani bir kararı önlemek için acil bir hukuki önlem alınacak ve bu toprakların Filistinlilere ait olduğunu ispatlamak için belgeler gönderilecek." dedi.

Böyle bir tehcir kararının ilk kez ellerine ulaştığını belirten çiftçiler bölgede yıkımların başladığını aktardı.

İsrail, işgalci yerleşimcilere hizmet eden projeler için Kudüs ve Batı Şeria'daki yaklaşık 12.000 dönümlük alanı ele geçirerek Kudüs'ü Batı Şeria'dan ayırmayı ve Büyük Kudüs yerleşim projesini kurmayı amaçlıyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İSRAİL DOĞU KUDÜS'TEN 320 FİLİSTİNLİYİ SINIR DIŞI EDECEK! İşgalci İsrail'in Doğu Kudüs'ten 320 Filistinliyi sınır dışı etmek istediği öğrenildi. İsrail işgal makamlarının "Sivil İdaresi", dün öğleden sonra işgal altındaki Kudüs'ün doğusundaki Dağ Kapısı site sakinlerine yaşadıkları yerden sürüleceklerini bildirdi. Dağ Kapısı'nın sözcülerinden Atallah, işgal kuvvetlerinin de eşlik ettiği Sivil Yönetim ekiplerinin, Filistinlilere bir hafta içinde sınır dışı etme emri verdiğini söyledi. Bir çiftçi Kudüs Basına yaptığı açıklamada, işgalci İsrail'in 320 kişiyi bilinmeyen bölgelere sınır dışı etmek suretiyle yerleşim yerlerini imha etmek istediklerini aktardı. Dağ Kapısı sitesinde 58 ev (mobil) bulunduğu ve 100'den fazla hayvan yetiştirmek için tesisin olduğu belirtildi. Bu ani karardan şikayetçi olan bir çiftçi de "Böyle ani bir kararı önlemek için acil bir hukuki önlem alınacak ve bu toprakların Filistinlilere ait olduğunu ispatlamak için belgeler gönderilecek." dedi. Böyle bir tehcir kararının ilk kez ellerine ulaştığını belirten çiftçiler bölgede yıkımların başladığını aktardı. İsrail, işgalci yerleşimcilere hizmet eden projeler için Kudüs ve Batı Şeria'daki yaklaşık 12.000 dönümlük alanı ele geçirerek Kudüs'ü Batı Şeria'dan ayırmayı ve Büyük Kudüs yerleşim projesini kurmayı amaçlıyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
MANSUR: İSRAİL, GENÇLERİN DİRENİŞTEKİ ROLÜNDEN KORKUYOR

Filistin Parlamentosu Üyesi Milletvekili Muna Mansur, işgalci İsrail güçlerinin gözaltlarında gençleri ve öğrencileri hedef almasının sebebi, gençlerin Filistin toplumundaki etkisinden korkması olduğunu söyledi.

Mansur yaptığı açıklamada, "İslami Kitle Öğrenci Grubu" üyelerinin gözaltına alınmasının İslami Direniş Hareketi Hamas'ın kuruluş yıldönümü münasebetiyle herhangi bir faaliyet düzenlemelerini engellemeyi hedeflediğini açıkladı.

Mansur ayrıca, gençlerin ve üniversite öğrencilerinin Filistin toplumunun temel taşları olduğunu ve gözaltların Batı Şeria'daki güvenlik durumunu etkileyeceğini ifade etti. Öte yandan Mansur, asılsız bir şekilde gözaltına alınan Filistinli öğrenci ve gençlerin kendilerini savunmalarına izin verilmesi çağrısında bulundu.

İşgalci İsrail güçleri dün sabah işgal altındaki Batı Şeria'da gerçekleştirdiği baskınlarda çoğu "İslami Kitle Öğrenci Grubu" üyesi 30 Filistinli genci gözaltına almıştı.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
MANSUR: İSRAİL, GENÇLERİN DİRENİŞTEKİ ROLÜNDEN KORKUYOR Filistin Parlamentosu Üyesi Milletvekili Muna Mansur, işgalci İsrail güçlerinin gözaltlarında gençleri ve öğrencileri hedef almasının sebebi, gençlerin Filistin toplumundaki etkisinden korkması olduğunu söyledi. Mansur yaptığı açıklamada, "İslami Kitle Öğrenci Grubu" üyelerinin gözaltına alınmasının İslami Direniş Hareketi Hamas'ın kuruluş yıldönümü münasebetiyle herhangi bir faaliyet düzenlemelerini engellemeyi hedeflediğini açıkladı. Mansur ayrıca, gençlerin ve üniversite öğrencilerinin Filistin toplumunun temel taşları olduğunu ve gözaltların Batı Şeria'daki güvenlik durumunu etkileyeceğini ifade etti. Öte yandan Mansur, asılsız bir şekilde gözaltına alınan Filistinli öğrenci ve gençlerin kendilerini savunmalarına izin verilmesi çağrısında bulundu. İşgalci İsrail güçleri dün sabah işgal altındaki Batı Şeria'da gerçekleştirdiği baskınlarda çoğu "İslami Kitle Öğrenci Grubu" üyesi 30 Filistinli genci gözaltına almıştı. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İŞGALCİ İSRAİL 2 ÖĞRETMENİ MESCİD-İ AKSA'DAN UZAKLAŞTIRDI

İşgalci İsrail polisi, dün, Filistinli iki kadın öğretmene Mescid-i Aksa'dan 6 ay süreyle uzaklaştırma cezası verdi.

Hanadi Halavani, diğer meslektaşı Hatice Huis ile birlikte dün öğleden sonra İsrail işgal polisinin 6 ay süreyle Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma kararıyla karşılaştıklarını söyledi. 
İsrail polisi, çarşamba günü Halavani ve Huis'i Kudüs'ün batısındaki "işgalin" polis karakoluna ifade vermeye çağırdı. 
El Kaide Cami hakkında saatlerce ifade veren iki öğretmen, daha sonra serbest bırakıldı.

Halavani, kararın "Kudüs Bölgesi Polis Komutanı" tarafından alınan gizli bir istihbarat bilgisi olduğunu belirtti.

Alınan karara göre, 2 öğretmen 17 Kasım 2017'den 13 Mayıs 2018 tarihine kadar Mescid-i Aksa'ya giremeyecek.

İşgalci İsrail'in bu kararla 2 Filistinli öğretmeni Aksa Camiin'de ibadet etmek hakkından mahrum ettiğine dikkat çekildi.

İki öğretmen de daha önce İsrail askerleri tarafından farklı tarihlerde gözaltına alınmıştı.

İşgalci İsrail, Mescid-i Aksa üzerinde etkili isimleri tek tek Aksa'dan uzakştırıyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İŞGALCİ İSRAİL 2 ÖĞRETMENİ MESCİD-İ AKSA'DAN UZAKLAŞTIRDI İşgalci İsrail polisi, dün, Filistinli iki kadın öğretmene Mescid-i Aksa'dan 6 ay süreyle uzaklaştırma cezası verdi. Hanadi Halavani, diğer meslektaşı Hatice Huis ile birlikte dün öğleden sonra İsrail işgal polisinin 6 ay süreyle Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma kararıyla karşılaştıklarını söyledi. İsrail polisi, çarşamba günü Halavani ve Huis'i Kudüs'ün batısındaki "işgalin" polis karakoluna ifade vermeye çağırdı. El Kaide Cami hakkında saatlerce ifade veren iki öğretmen, daha sonra serbest bırakıldı. Halavani, kararın "Kudüs Bölgesi Polis Komutanı" tarafından alınan gizli bir istihbarat bilgisi olduğunu belirtti. Alınan karara göre, 2 öğretmen 17 Kasım 2017'den 13 Mayıs 2018 tarihine kadar Mescid-i Aksa'ya giremeyecek. İşgalci İsrail'in bu kararla 2 Filistinli öğretmeni Aksa Camiin'de ibadet etmek hakkından mahrum ettiğine dikkat çekildi. İki öğretmen de daha önce İsrail askerleri tarafından farklı tarihlerde gözaltına alınmıştı. İşgalci İsrail, Mescid-i Aksa üzerinde etkili isimleri tek tek Aksa'dan uzakştırıyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İSRAİL RAMALLAH'TA FİLİSTİNLİ AİLEYE AİT BİR EVİ DAHA YIKTI

i İsrail belediyesine bağlı yıkım ekiplerinin, işgal altındaki Ramallah'ın batısında bulunan Na'lin köyünde Filistinli Muhammed Adil Avad'ın ailesinin evine ağır iş makineleriyle baskın düzenleyerek yıktığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgal güçlerinin himayesinde kasabaya getirilen iki buldozerin Avad ailesinin evini yıktığı ve yedi kişiden oluşan ailenin evsiz kaldığı belirtildi. Bu arada, yıkılan evin sadece üç yıl önce inşa edildiği, ailenin ise yıkımdan önce evden bazı eşyaları çıkarmayı başardığı aktarıldı.

Öte yandan, işgalci İsrail güçlerinin Muhammed Adil Avad'ın evinin civarındaki evlerin sahiplerine de yıkım kararları tebliğ ettiği kaydedildi.

Uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa eden İsrail yönetimi, Filistinlilerin evlerini ve işyerlerini ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıkıyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İSRAİL RAMALLAH'TA FİLİSTİNLİ AİLEYE AİT BİR EVİ DAHA YIKTI i İsrail belediyesine bağlı yıkım ekiplerinin, işgal altındaki Ramallah'ın batısında bulunan Na'lin köyünde Filistinli Muhammed Adil Avad'ın ailesinin evine ağır iş makineleriyle baskın düzenleyerek yıktığı bildirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, işgal güçlerinin himayesinde kasabaya getirilen iki buldozerin Avad ailesinin evini yıktığı ve yedi kişiden oluşan ailenin evsiz kaldığı belirtildi. Bu arada, yıkılan evin sadece üç yıl önce inşa edildiği, ailenin ise yıkımdan önce evden bazı eşyaları çıkarmayı başardığı aktarıldı. Öte yandan, işgalci İsrail güçlerinin Muhammed Adil Avad'ın evinin civarındaki evlerin sahiplerine de yıkım kararları tebliğ ettiği kaydedildi. Uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa eden İsrail yönetimi, Filistinlilerin evlerini ve işyerlerini ruhsatsız inşa edildikleri gerekçesiyle yıkıyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İşgalci İsrail onlarca Filistinli çocuğu gözaltına alıyor

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İşgalci İsrail askeri Filistinli Müslüman çocuğu ilk önce yerde sürekledi ardından başka bir İsrail askeri yerde bulunan çocuğu tekmeledi...
İşgalci İsrail askeri Filistinli Müslüman çocuğu ilk önce yerde sürekledi ardından başka bir İsrail askeri yerde bulunan çocuğu tekmeledi...
"SİYONİZM HAREKETİ YENİLMEDEN ACI VE SIKINTILAR BİTMEZ"

Filistinli yazar Moin Naim, "Siyonizm hareketi yenilmeden ne Filistin'in ne de başka bir Müslüman ülkenin acısı ve sıkıntısı biter" dedi.

Naim, Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ile İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH) Edirne Temsilciliği'nin davetiyle Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü salonunda düzenlenen "Filistin'in Dünü ve Bugünü" konulu konferansa katıldı.

Filistin işgalinin siyonizmle başladığını ifade eden Naim, "Siyonizm hareketi yenilmeden ne Filistin'in ne de başka bir Müslüman ülkenin acısı ve sıkıntısı biter. Siyonizm dini bir hareket olarak adlandırılıyor ama dünyadaki tüm Yahudileri iki ana faktöre bağlı olarak toplayan ve onları birleştirmeye çalışan ırkçı, çıkarcı ve insanlık dışı siyasi bir harekettir. Siyonizm tarihi tahrif eder ve dini sömürür." diye konuştu.

Theodor Herzl dahil siyonizmin birçok kurucusunun ateist, dinle alakası olmayan kişiler olduğunu iddia eden Naim, şunları kaydetti: "Filistin'i işgal edebilmek için bir bahane seçildi. Siyonist, dini bir Yahudi hareketi değildir tam bir ırkçı ve zalim bir harekettir. Bana, 'Filistinliler ve Yahudiler arasındaki sıkıntı ve sorun nedir' diye soruyorlar. Bir Filistinli olarak bir Müslüman olarak, bir Yahudi ile dininden dolayı hiçbir sıkıntım yok... Çünkü dinen hakkımı almamışlarsa Yahudilerle Hristiyanlarla dinlerinden dolayı kavga etmem veya savaş açmam caiz değildir. Siyonist hareketi Yahudileri de kullanıyor diyorsam bu benim Yahudiliğe karşı olduğumu göstermez." Geçmişte de bugün de Batı'nın amaçlarıyla dünyayı kendi merkezine koyarak şekillendirmeye çalıştığını aktaran Naim, tüm Müslümanların bunu hiçbir zaman kabul etmemesi gerektiğini dile getirdi.

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan da Filistin'in her Müslüman gencin savunması gereken bir davanın adı olduğunu ifade etti.

Filistin'in miraç yolculuğunun başlangıç noktası olduğunu dile getiren Çalışkan, "Bugün gençlik olarak aklımız ve kalbimiz, miraç için Kudüs'e uğramadan yol almak isterse eksik kalır. Sırtımızı Filistin'e dönersek Kudüs'ü Gazze'yi ve bu topraklarda İsrail tarafından işlenen insanlık suçlarını görmezlikten gelirsek miracımız e
"SİYONİZM HAREKETİ YENİLMEDEN ACI VE SIKINTILAR BİTMEZ" Filistinli yazar Moin Naim, "Siyonizm hareketi yenilmeden ne Filistin'in ne de başka bir Müslüman ülkenin acısı ve sıkıntısı biter" dedi. Naim, Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği ile İHH İnsani Yardım Vakfı (İHH) Edirne Temsilciliği'nin davetiyle Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü salonunda düzenlenen "Filistin'in Dünü ve Bugünü" konulu konferansa katıldı. Filistin işgalinin siyonizmle başladığını ifade eden Naim, "Siyonizm hareketi yenilmeden ne Filistin'in ne de başka bir Müslüman ülkenin acısı ve sıkıntısı biter. Siyonizm dini bir hareket olarak adlandırılıyor ama dünyadaki tüm Yahudileri iki ana faktöre bağlı olarak toplayan ve onları birleştirmeye çalışan ırkçı, çıkarcı ve insanlık dışı siyasi bir harekettir. Siyonizm tarihi tahrif eder ve dini sömürür." diye konuştu. Theodor Herzl dahil siyonizmin birçok kurucusunun ateist, dinle alakası olmayan kişiler olduğunu iddia eden Naim, şunları kaydetti: "Filistin'i işgal edebilmek için bir bahane seçildi. Siyonist, dini bir Yahudi hareketi değildir tam bir ırkçı ve zalim bir harekettir. Bana, 'Filistinliler ve Yahudiler arasındaki sıkıntı ve sorun nedir' diye soruyorlar. Bir Filistinli olarak bir Müslüman olarak, bir Yahudi ile dininden dolayı hiçbir sıkıntım yok... Çünkü dinen hakkımı almamışlarsa Yahudilerle Hristiyanlarla dinlerinden dolayı kavga etmem veya savaş açmam caiz değildir. Siyonist hareketi Yahudileri de kullanıyor diyorsam bu benim Yahudiliğe karşı olduğumu göstermez." Geçmişte de bugün de Batı'nın amaçlarıyla dünyayı kendi merkezine koyarak şekillendirmeye çalıştığını aktaran Naim, tüm Müslümanların bunu hiçbir zaman kabul etmemesi gerektiğini dile getirdi. Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan da Filistin'in her Müslüman gencin savunması gereken bir davanın adı olduğunu ifade etti. Filistin'in miraç yolculuğunun başlangıç noktası olduğunu dile getiren Çalışkan, "Bugün gençlik olarak aklımız ve kalbimiz, miraç için Kudüs'e uğramadan yol almak isterse eksik kalır. Sırtımızı Filistin'e dönersek Kudüs'ü Gazze'yi ve bu topraklarda İsrail tarafından işlenen insanlık suçlarını görmezlikten gelirsek miracımız e
İŞGALCİLER EL HALİL'DE BİR AİLENİN EVİNİ KAPATTI

İsrail birlikleri, bu sabah işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bir ailenin evini kapattı.

Kaynaklara göre, işgal ordusundan gelen bir askeri güç, tutuklu Halid Mahamra ailesinin evini demir levhalarla kapattı.

İşgal güçleri Mahamra'nın "Tel Aviv" şehrinde "Sarona" restoranında bir yıldan daha uzun süre çalıştırılmasına itiraz etti. 
@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İŞGALCİLER EL HALİL'DE BİR AİLENİN EVİNİ KAPATTI İsrail birlikleri, bu sabah işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bir ailenin evini kapattı. Kaynaklara göre, işgal ordusundan gelen bir askeri güç, tutuklu Halid Mahamra ailesinin evini demir levhalarla kapattı. İşgal güçleri Mahamra'nın "Tel Aviv" şehrinde "Sarona" restoranında bir yıldan daha uzun süre çalıştırılmasına itiraz etti. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İŞGALCİLER EL HALİL'DE BİR AİLENİN EVİNİ KAPATTI

İsrail birlikleri, bu sabah işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bir ailenin evini kapattı.

Kaynaklara göre, işgal ordusundan gelen bir askeri güç, tutuklu Halid Mahamra ailesinin evini demir levhalarla kapattı.

İşgal güçleri Mahamra'nın "Tel Aviv" şehrinde "Sarona" restoranında bir yıldan daha uzun süre çalıştırılmasına itiraz etti. 
@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İŞGALCİLER EL HALİL'DE BİR AİLENİN EVİNİ KAPATTI İsrail birlikleri, bu sabah işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde bir ailenin evini kapattı. Kaynaklara göre, işgal ordusundan gelen bir askeri güç, tutuklu Halid Mahamra ailesinin evini demir levhalarla kapattı. İşgal güçleri Mahamra'nın "Tel Aviv" şehrinde "Sarona" restoranında bir yıldan daha uzun süre çalıştırılmasına itiraz etti. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İŞGALCİLER 30 FİLİSTİNLİYİ GÖZALTINA ALDI

İşgalci İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'da 30 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde gece düzenlenen operasyonlarda "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 30 Filistinli gözaltına alındı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

İsrail hapishanelerinde 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İŞGALCİLER 30 FİLİSTİNLİYİ GÖZALTINA ALDI İşgalci İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'da 30 Filistinliyi gözaltına aldı. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde gece düzenlenen operasyonlarda "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 30 Filistinli gözaltına alındı. İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. İsrail hapishanelerinde 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
ULUSLARARASI MÜSLÜMAN GENÇLER KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI İSTANBUL'DA DÜZENLENDİ

Uluslararası Gençlik Forumu (IYFO) tarafından düzenlenen “12. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Kongresi” İstanbul’da gerçekleştirildi.

Dünyanın çeşitli coğrafyalarından gelen Müslüman genç liderlerin katıldığı toplantı “ İnsanların Huzuru için İslam Birliği” başlığı altında gerçekleştirildi. Bu arada, toplantıya 65 farklı ülkeden Müslüman gençlik ve öğrenci kuruluşları liderleri katıldı.

Toplantıda, Müslümanlar arasında kardeşliğin ve işbirliğinin güçlendirilmesi için gençlik liderlerinin kendi aralarında iletişim ağını güçlendirmesi ve siyasi, içtimai, ilmi ve kültürel problemlerin doğru tespiti, bunlara ortak çözüm yollarının geliştirilmesi ve uygulayıcılara yol gösteren fikirlerin ortaya çıkması konularında çalışmalar yapıldı.

öte yandan, Filistin Dayanışma Derneği (FİDDER) Başkanı Muhammed Maşinaş yaptığı sunumda, işgalci İsrail yönetiminin Filistin halkına yönelik hak ihlallerine vurgu yaparak, İngiltere hükümetinin "Balfour Deklarasyonu" konusundaki açıklamasını kınadı.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
ULUSLARARASI MÜSLÜMAN GENÇLER KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI İSTANBUL'DA DÜZENLENDİ Uluslararası Gençlik Forumu (IYFO) tarafından düzenlenen “12. Uluslararası Müslüman Gençler Kültürel İşbirliği Kongresi” İstanbul’da gerçekleştirildi. Dünyanın çeşitli coğrafyalarından gelen Müslüman genç liderlerin katıldığı toplantı “ İnsanların Huzuru için İslam Birliği” başlığı altında gerçekleştirildi. Bu arada, toplantıya 65 farklı ülkeden Müslüman gençlik ve öğrenci kuruluşları liderleri katıldı. Toplantıda, Müslümanlar arasında kardeşliğin ve işbirliğinin güçlendirilmesi için gençlik liderlerinin kendi aralarında iletişim ağını güçlendirmesi ve siyasi, içtimai, ilmi ve kültürel problemlerin doğru tespiti, bunlara ortak çözüm yollarının geliştirilmesi ve uygulayıcılara yol gösteren fikirlerin ortaya çıkması konularında çalışmalar yapıldı. öte yandan, Filistin Dayanışma Derneği (FİDDER) Başkanı Muhammed Maşinaş yaptığı sunumda, işgalci İsrail yönetiminin Filistin halkına yönelik hak ihlallerine vurgu yaparak, İngiltere hükümetinin "Balfour Deklarasyonu" konusundaki açıklamasını kınadı. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İSRAİL GÜÇLERİ KUDÜS'TE YİNE YIKTI

İsrail buldozerleri Kudüs'teki bir tarım tesisini ve bir depoyu yıktı.

İşgal altındaki Kudüs'ün İseviye mahallesinde İsrail buldozerleri, dün, ruhsatsız olduğu bahanesiyle Wadi el-Cavz'da Ömer Dari'ye ait bir tarım tesisi ve bir depoya baskın düzenledi.

İşgalci İsrail'in buldozerlerine belediye ekipleri de eşlik etti tarım tesisi ve bir depo yıkıldı. "Milli Park" için yıkıldığı belirtilen tesis için Dari'nin ruhtsat almaya çalıştığı öğrenildi.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İSRAİL GÜÇLERİ KUDÜS'TE YİNE YIKTI İsrail buldozerleri Kudüs'teki bir tarım tesisini ve bir depoyu yıktı. İşgal altındaki Kudüs'ün İseviye mahallesinde İsrail buldozerleri, dün, ruhsatsız olduğu bahanesiyle Wadi el-Cavz'da Ömer Dari'ye ait bir tarım tesisi ve bir depoya baskın düzenledi. İşgalci İsrail'in buldozerlerine belediye ekipleri de eşlik etti tarım tesisi ve bir depo yıkıldı. "Milli Park" için yıkıldığı belirtilen tesis için Dari'nin ruhtsat almaya çalıştığı öğrenildi. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İNSANLIĞIN İLK PUSULASI KUTSAL ŞEHİR: KUDÜS

Üç büyük ilahi dinin kutsal kabul ettiği Kudüs, tarihi, kültürü ve içinde barındırdığı eserlerle dünyanın değişik ülkelerinden gelen ziyaretçilerini ağırlıyor.

Camileri, kiliseleri ve Yahudilere ait kutsal mekanların bir arada bulunduğu Kudüs, Müslümanlar için ilk kıble, Hristiyanlar ve Yahudiler için de önemli bir hac merkezi durumunda.

Müslümanlarca kutsal kabul edilen ve Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa'da namaz vakitlerinde yoğunluk yaşanıyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İNSANLIĞIN İLK PUSULASI KUTSAL ŞEHİR: KUDÜS Üç büyük ilahi dinin kutsal kabul ettiği Kudüs, tarihi, kültürü ve içinde barındırdığı eserlerle dünyanın değişik ülkelerinden gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. Camileri, kiliseleri ve Yahudilere ait kutsal mekanların bir arada bulunduğu Kudüs, Müslümanlar için ilk kıble, Hristiyanlar ve Yahudiler için de önemli bir hac merkezi durumunda. Müslümanlarca kutsal kabul edilen ve Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa'da namaz vakitlerinde yoğunluk yaşanıyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İSRAİL GÜÇLERİ KUDÜS'TE BİR BİNAYI DAHA YIKTI!

İsrail işgal güçleri bu sabah, ruhsatsız bina inşa etme bahanesiyle işgal altındaki Kudüs'ün kuzeydoğusundaki İseviye mahallesinde inşaat halindeki bir binayı yıktı.

İsrail ordusu, Filistinli İbrahim Musa Salama'ya ait binayı çevreledi ve uyarı yapılmadan yıkıma başladı.

Görgü şahitleri, "Ev sahibi, binanın yıkımını bildirmek için komşuyla temasa geçilmesi dolayısıyla şaşkınlık içindeydi ve işgal kuvvetleri mahalleye girdikten sonra yıkımın tamamlanmasına kadar ev sahibinin bir yere gitmesine izin vermedi." dedi.

Şahitler, birkaç ay önce bir binaya baskın düzenlendiğini,  ev sahibinin avukatı bugüne kadar yıkım emrini uzatmayı başardığını ancak Kudüs belediyesi ekiplerinin, İsrail mahkemesinin yıkım kararı vermeden binayı yıktığını belirtti.

2 katlı bina 350 metrekarelik bir alanı kapsıyordu ve yaklaşık bir yıl önce inşa edilmeye başlanmıştı.

İşgal belediyesi neredeyse hemen hemen her gün İseviye mahallesindeki iş yeri ve evlerin fotoğraflarını çektiriyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İSRAİL GÜÇLERİ KUDÜS'TE BİR BİNAYI DAHA YIKTI! İsrail işgal güçleri bu sabah, ruhsatsız bina inşa etme bahanesiyle işgal altındaki Kudüs'ün kuzeydoğusundaki İseviye mahallesinde inşaat halindeki bir binayı yıktı. İsrail ordusu, Filistinli İbrahim Musa Salama'ya ait binayı çevreledi ve uyarı yapılmadan yıkıma başladı. Görgü şahitleri, "Ev sahibi, binanın yıkımını bildirmek için komşuyla temasa geçilmesi dolayısıyla şaşkınlık içindeydi ve işgal kuvvetleri mahalleye girdikten sonra yıkımın tamamlanmasına kadar ev sahibinin bir yere gitmesine izin vermedi." dedi. Şahitler, birkaç ay önce bir binaya baskın düzenlendiğini, ev sahibinin avukatı bugüne kadar yıkım emrini uzatmayı başardığını ancak Kudüs belediyesi ekiplerinin, İsrail mahkemesinin yıkım kararı vermeden binayı yıktığını belirtti. 2 katlı bina 350 metrekarelik bir alanı kapsıyordu ve yaklaşık bir yıl önce inşa edilmeye başlanmıştı. İşgal belediyesi neredeyse hemen hemen her gün İseviye mahallesindeki iş yeri ve evlerin fotoğraflarını çektiriyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İSLAMİ VAKIFLAR MESCİD-İ AKSA'NIN BATISINI AYDINLATIYOR

İslami vakıflar, Aksa Camii'nin batısını aydınlatıyor. İşgalci İsrail işgalindeki Kudüs'te İslami Vakıflar, Mescid-i Aksa'nın batısında ışıklandırma çalışmaları yapıyor.

İşgal yetkilileri tarafından bir yıl karanlıkta bırakıldıktan sonra El-Aksa Camii'nin batısı Kudüs'teki İslami Vakıflar tarafından aydınlatılıyor.

İşgalci İsrail, Mescid-i Haram'taki İslami Vakıflar dairesinin özellikle de caminin, çeşitli tesislerin restorasyonu ve bakımı ile ilgili olan birçok projeyi uzun süre engelledi.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İSLAMİ VAKIFLAR MESCİD-İ AKSA'NIN BATISINI AYDINLATIYOR İslami vakıflar, Aksa Camii'nin batısını aydınlatıyor. İşgalci İsrail işgalindeki Kudüs'te İslami Vakıflar, Mescid-i Aksa'nın batısında ışıklandırma çalışmaları yapıyor. İşgal yetkilileri tarafından bir yıl karanlıkta bırakıldıktan sonra El-Aksa Camii'nin batısı Kudüs'teki İslami Vakıflar tarafından aydınlatılıyor. İşgalci İsrail, Mescid-i Haram'taki İslami Vakıflar dairesinin özellikle de caminin, çeşitli tesislerin restorasyonu ve bakımı ile ilgili olan birçok projeyi uzun süre engelledi. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis 
İŞGALCİ GÜÇLER 18 FİLİSTİNLİYİ GÖZALTINA ALDI

İşgalci İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da 18 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde evlere baskınlar düzenleyen İsrail askerleri "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 18 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te evlere sık sık baskınlar düzenleyerek çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

Filistinli kurumların hazırladığı rapora göre, İsrail hapishanelerinde 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.

@haberkuduss #pusulamızkudus #haberkudus
#AGD
#Palestinian #picoftheday #photooftheday #bestoftheday #instagood #life #islam #hijab #ksa #usa #uae #uk #Turkey #Palestine #Istanbul
#kudus #filistin #sondakika #Gazze #İstanbul #gündem #haber #video #tsk #gundem #aksa #beytülmakdis
İŞGALCİ GÜÇLER 18 FİLİSTİNLİYİ GÖZALTINA ALDI İşgalci İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da 18 Filistinliyi gözaltına aldı. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde evlere baskınlar düzenleyen İsrail askerleri "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 18 Filistinliyi gözaltına aldı. İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te evlere sık sık baskınlar düzenleyerek çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Filistinli kurumların hazırladığı rapora göre, İsrail hapishanelerinde 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor. @haberkuduss #pusulamızkudus  #haberkudus  #AGD  #Palestinian  #picoftheday  #photooftheday  #bestoftheday  #instagood  #life  #islam  #hijab  #ksa  #usa  #uae  #uk  #Turkey  #Palestine  #Istanbul  #kudus  #filistin  #sondakika  #Gazze  #İstanbul  #gündem  #haber  #video  #tsk  #gundem  #aksa  #beytülmakdis